Profilo Güvenlik Sistemleri Alt Yapısı, Teknolojisi, Yüksek Tecrübeye Sahip Çalışanları ve Hizmet Kalitesi ile Sektörde Fark Yaratıyor!

 

Temelleri 1985 yılında atılan Profilo Güvenlik Sistemleri 2009 yılında R2 Servis bünyesine katılarak gücünü, yaygınlığını ve hizmet kalitesini artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Geniş bir hizmet alanına sahip olan R2 Servis; ödeme sistemleri, şube bakım, elektronik güvenlik, hırsız alarm ve araç takip sistemleri, elektronik ve mekanik bakım hizmetleri, akıllı otomasyon, zayıf akım hizmetleri, IT envanter, kablolama, altyapı, digital signage ve içerik yönetim sistemleri, akıllı telefon ve tablet tamir hizmetleri vermektedir.

 • 35 Yılı Aşkın Tecrübe
 • Türkiye Geneli 81 İl 222 İlçede 550 Hizmet Noktası
 • 2.000 Kişilik Sertifikalı Uzman Kadro
 • Sahada 600 Teknik Servis Hizmet Aracı
 • 7/24 Çağrı Merkezi

1985 yılından bu yana ev ve işyerleri için güvenlik çözümleri sunan Profilo Güvenlik Sistemleri’nin en önemli hedefi; bireysel ve kurumsal müşterilerine mutlak müşteri memnuniyeti kapsamında yüksek teknolojiye sahip ürünler ve en ekonomik koşullarla güvenlik çözümleri ve tam koruma sağlamaktır.

Profilo Alarm İzleme ve Gözlem Merkezi

Profilo Alarm İzleme Merkezi, ev ya da iş yerlerine yerleştirilen alarm sistemleri ve elektronik güvenlik sistemlerinden gelen sinyallerin 365 gün boyunca 7 gün 24 saat süreyle kesintisiz bir şekilde sertifikalı, uzman personellerimiz tarafından izlendiği merkezimizdir. Profilo Alarm Haber Alma Merkezi, güvenli iletişim bağlantıları ve son teknoloji ile donatılmış olup T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nden aldığı İstanbul Valiliği onaylı “Alarm Merkezi Kurma ve İşletme Belgesi” ve “Alarm Sistemi Kurma Belgesi” ile hizmet vermektedir.

Alarm İzleme Merkezleri Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalıştığı için gelen alarm sinyalleri bu alanda uzman operatörler tarafından çok hızlı bir şekilde değerlendirilir ve olumsuz bir durum varsa Özel Güvenlik Birimine bilgi verilir.

Profilo Güvenlik Sistemleri olarak müşterilerimize sunmuş olduğumuz yüksek hizmet kalitesinin arkasında Profilo Gözlem Merkezi çalışanlarımızın büyük kısmının 15 yıl ve üzerinde çalışma süresine, yüksek bilgi, deneyim ve tecrübeye sahip olması vardır.

Profilo Alarm Sistemleri ve İzleme Merkezi Nasıl Çalışır?

Profilo Alarm Sistemleri, evinizde veya iş yerinizde oluşabilecek hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını, sağlık problemleri gibi acil durumlarda alarm merkezi üzerinden alınan sinyallerle emniyet, itfaiye ve sağlık birimlerinin en hızlı şekilde yönlenmesini sağlayarak size ve sevdiklerinize tam koruma sağlar. 
Alarm sistemleri hayati önem taşıyan duman yoğunluğunu, gaz kaçaklarını ve ani ısı değişimlerini ilgili dedektörler ile kesintisiz kontrol eder. Alarm aktifleştirildikten sonra hareket dedektörleri ve manyetik kontaklarla izinsiz girişleri ve tehditleri algılayarak can ve mal güvenliğinizi koruma altına alır. Elektronik alarm sisteminiz saniyeler içerisinde, tercihinize göre telefon hattı veya GPRS üzerinden Profilo Alarm Gözlem Merkezi’ne bilgi göndermektedir. Alarm sisteminin devreye girmesinden birkaç saniye sonra sinyal otomatik olarak Profilo Alarm İzleme merkezinde bulunan operatörlerimizin alarm izleme ekranlarına düşmektedir. -Aynı zamanda alarm sistemine belirlenen süre içerisinde istenilen şifre girilmezse sistem büyük bir gürültü ile çalmaya başlar ve doğru şifre girilene kadar çalmaya devam eder. Bu ses ilk aşamada hırsızların paniklemesini ve olay yerinden uzaklaşmasını sağlar.- Alarmın nereden geldiği, hangi aboneye ait olduğu ve iletişim detayları otomatik olarak operatör ekranında belirir. Operatörlerimiz aboneye hızlıca ulaşır ve durumu teyit eder. Şüpheli bir durum varsa emniyet ve kolluk kuvvetlerini (polis-jandarma, itfaiye ve ambulans) alarmın geldiği adrese yönlendirir.

Profilo Gözlem Merkezi ile Her Şey Kontrol Altında!

Abonelerimize istedikleri takdirde tüm aktivite raporları ile birlikte; kurma-kapama raporları gönderebilme ve bilgi verebilme hizmeti, uzun süreli elektrik kesintilerinin bildirimi, belirlenen saatler dışında giriş/çıkış bildirimi, alarmların yetkiliye ve gerekli görülen hallerde kolluk kuvvetlerine bildirimi ve 7 gün 24 saat telefon ile teknik destek hizmeti sunmaktayız.

 • Aktivite raporları
 • Kurma-kapama raporları
 • Elektrik kesintileri bildirimi
 • Alarmların yetkiliye ve acil durumlarda ilgili birimlere bildirimi
 • 7/24 telefon ile destek hizmeti
 • Tüm telefon kayıtlarının tutulması

Alarm Sistemleri Seçerken Tüketicilerin Dikkat Etmesi Gereken Konular Nelerdir? 

Kullanıcılar kendi imkânlarıyla kurdukları sistemlerle güvenliklerini sağladıklarını düşünebilmektedir. Oysaki kendi kamera veya alarm sistemini kuran kişiler; olası bir tehlike anında güvenlik birimlerine haber veremeyecek durumda olabilir, kurduğu kamera sisteminden kendisine bir uyarı gelmeyebilir ya da yaşanan olumsuzluğu kendi meşguliyetinden dolayı anında fark etmeyebilir.

Kullanıcılar için diğer bir tehdit ise kendilerini ve sevdiklerinin güvenliğini belgesiz ve onaysız firmalara emanet etmeleri olacaktır. T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nce verilen belgeleri olmayan kuruluşlar tehlike anında yasal olarak kolluk kuvvetlerini size yönlendiremezler. Bu firmaların personelleri gerekli eğitimleri almamış ve sertifikasız çalışmakta olup sistemleri ve altyapıları ise denetlenmemektedir. Yasal güvenlik firmaları, 5188 No’lu yasaya tabiidir ve güvenlik şube müdürlüklerine bağlı çalışmakta ve denetlenmektedir.

Alarm hizmeti alacak olan müşteriler; Alarm İzleme Merkezi Kurma ve İşletme Yeterlilik Belgesi’ne sahip firmalardan hizmet almaya dikkat etmelidir. Onaylı ve sertifikalı alarm merkezleri, tamamen insanların ve yaşam alanlarının güvenliğine göre eğitmiş olduğu dinamik ve tecrübeli kadroları, yüksek teknolojiye sahip altyapı ve sistemleri ile kullanıcılara 7/24 kontrol ve tam koruma sağlamaktadır.

Profilo Güvenlik Sistemleri Hizmetlerimiz ve Çözümlerimiz:

Profilo Güvenlik Sistemleri olarak, hırsızlık, yangın riski, gaz kaçağı, su baskını gibi alarm sistemlerinin yanında kapalı devre CCTV (kamera), kartlı geçiş sistemleri, araç takip ve mobil takip sistemleri alanında bireysel ve kurumsal müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 1. Ev ve İşyeri Güvenliği
 2. Kamera Sistemleri
 3. Araç Takip Sistemleri
 4. Mobil Takip Sistemleri
 5. Kurumsal Çözümler

1. Ev ve İşyeri Alarm Sistemleri:

 • Hırsızlık: Manyetik kapı dedektörü; giriş çıkışın yapılabileceği kapılara yerleştirilerek ev-işyeri güvenliğinizde size yardımcı olur. Kapıya uygulanmaya çalışılan herhangi bir işlemde ilgili kişi ve kurumlara haber vererek hırsızlığı önlemeye yardımcı olur.
 • Yangın: Duman ve ısı dedektörleri, bulunduğu ortamdaki belli bir derecenin üstündeki ısıyı, ani ısı değişikliklerini ve duman yoğunluğunu algılayarak ev-işyeri sahibini ve itfaiyeyi uyarır. Olası bir durumda yangına hızlıca müdahale edilebilir.
 • Su Baskını: Su baskınları ev-işyeri güvenliğini tehlikeye girmesine en çok sebep olan olaylardan biridir. Ev veya işyerinizde meydana gelebilecek bir su baskını karşısında Profilo Alarm İzleme Merkezine uyarı vererek, ev sahibine bilgi verilmesine yardımcı olur.
 • Gaz Kaçakları: Ev içerisinde fark edilmesi en zor ve en tehlikeli durumlardan biri gaz kaçaklarıdır. Gaz kaçak dedektörleri, yangına dönüşebilecek gaz sızıntılarının yoğunluğunu ölçer. Ortamdaki gaz miktarı yoğunluğunun belli bir seviyenin üzerine çıkması durumunda; Profilo Alarm İzleme Merkezine uyarı vererek, ev sahibine bilgi verilmesine yardımcı olur.
 • Acil Sağlık: Acil Sağlık Hizmeti sayesinde, acil durumda 112 Acil Servisini aramak yerine 2 tuş ile acil sağlık hizmeti kullanıcıların evine gitmektedir.

2. Kamera Sistemleri (CCTV):

Genellikle iş yeri ve kurumlarda, mekânın güvenliğini arttırmak ve denetimlerini kolaylaştırmak için yapılan bir sistemdir. CCTV kamera sistemleri ile düzenli olarak kaydı tutulan görüntüler geriye dönük izlenebilir ve ayrıntılı analiz yapılabilir.

Profilo Kamera Sistemleri ile işyeriniz yasalara uygun, içiniz rahat olur!
Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren tebliğlere göre belirli iş yerleri ve kurumlara güvenlik kamerası bulundurma zorunluluğu getirilmiştir. Güvenlik kameralarının nerelerde uygulanacağı ve hangi teknik özelliklere sahip olacağı valilikler tarafından belirlenmektedir.

3. Araç Takip Sistemleri:

Araç takip sistemi, araçlara takılan mobil veri cihazları ile GPS uydularından aldıkları bilgiyi GSM/GPRS şebekesi üzerinden kontrol ve iletişim merkezine aktararak, araçların gerçek zamanlı takibini sağlar.

Profilo, Araç Takip Çözümleri ile Türkiye genelinde her türlü araca kurulum, montaj, arıza ve yazılım destek hizmeti vermektedir.

 • Araç Takip Cihazı
 • Yazılım
 • Lisanslı Haritalar
 • 81 İlde Montaj ve Servis Hizmeti
 • Uzaktan Araç Durdurma
 • 2 Yıllık Sunucu ve Abonelik
 • 7/24 Çağrı Merkezi

4. Mobil Takip Sistemleri:

Mobil takip sistemi, firmaların envanterinde bulunan; kiralama, konsinye ve satış noktası olarak firma dışında konumlandırılan yiyecek-içecek otomatları, buzdolapları, elektrikli bisiklet ve araçların araç takip cihazlarında olduğu gibi konum ve durum takibinin yanı sıra müşteri ve izlemesi yapılan sistemin özelliklerinin takip edildiği sistemlerdir. Takibi yapılan cihazların ısı kontrolleri, akü seviyeleri, arıza durumları, servis ihtiyaçlarının olup olmadığının kontrolü, uzaktan komut gönderilerek cihazların aktif-pasif edilmesinin yanında cihaz fonksiyonlarının çalıştırılması durumlarının kontrolü GSM/GPRS şebekesi üzerinden yapılmaktadır.

5. Kurumsal Çözümler

Geçiş Kontrol Sistemleri: Profilo Güvenlik Sistemleri, her türlü yapının gereksinimlerini karşılayacak tek kapılı sistemlerden, çok kullanıcılı network sistemlerine kadar geniş ürün yelpazesi ile ihtiyaca uygun çözümler sunar.

 • Geçiş Güvenliği
 • Personel Takibi ve Devam Kontrol Sistemi (PDKS)
 • Kartlı Geçiş, Parmak ve Yüz Okuma Sistemleri
 • Kimlik Doğrulama Sistemleri
 • Tarayıcılar
 • Raporlama

Çevre Güvenlik Sistemleri: Çevre güvenlik projelerinde, uygun algılama metotları ve kapalı devre izleme sistemlerinin entegre çalıştırılması gerekliliğini bilen Profilo Güvenlik Sistemleri işletmelere en uygun, profesyonel çözümler sunmaktadır.

Neden Profilo Güvenlik Sistemleri?

Profilo markası farklı kategorilerde müşterilerine benimsettiği kaliteli ürün ve marka anlayışını, güvenlik sektöründe de kaliteli hizmet sağlayarak sürdürmektedir. Profilo Alarm İzleme Merkezi’nin kurulduğu ilk günden bugüne birlikte olan 15 yıllık deneyimli kadrosunu, yeni ekip arkadaşları ile büyüterek hedeflerini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

 • 35 yıllık deneyim
 • Yüksek müşteri memnuniyeti ve yüksek abonelik yenileme oranı (%90 üzeri)
 • İleri teknoloji ve sağlam altyapı
 • 10 saniyeden kısa sürede müdahale
 • Sabotaja karşı üstün koruma
 • Alarm İzleme ve Gözlem Merkezi
 • Yüksek tecrübe ve deneyime sahip çalışanlar (15 yıl ve üzerinde çalışma süresi)
 • TL üzerinden fiyatlandırma, kampanyalar ve ekonomik koşullar (ücretsiz keşif ve montaj vb)
 • Türkiye genelinde yaygın servis ağı - 81 İl 222 İlçede 550 Hizmet Noktası

Hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif imkânından faydalanmak için https://www.profiloguvenlik.com/ web adresimizi inceleyebilir ya da 44 44 155 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin 81 ili, 300 noktasındaki teknik servis ve yedek parça hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Etiket: #profilogüvenliksistemleri,#güvenlikyönetimidergisi

E-posta Listemize Abone Olun!

Ürün ve hizmetlerimizden ilk sizin haberiniz olsun.